Minik Japonya
 
Yurt Dışında Çalışma ve Yaşama

Japonya
Minik Japonya ekibi olarak her şeyden önce belirtmek isteriz ki sitemiz sadece Japon kültürü, gelenekleri ve yaşamı hakkında ziyaretçilerimize bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır.

Bununla birlikte ziyaretçilerimizden “Japonya’da nasıl iş bulabilirim?”, “Japonya’da çalışmak için neler yapmam gerekir?” şeklinde oldukça yoğun mailler almaktayız.

Sitemiz dahilinde maalesef bu konularda ziyaretçilerimize detaylı bilgi veremiyoruz. Fakat bununla birlikte Japonya’da okumak, çalışmak veya yaşamak isteyen ziyaretçilerimiz için en sağlıklı bilgiyi Japonya Büyükelçiliğinden edinebileceklerini belirtmek isteriz.

Amerika
Amerika’da yaşamak veya çalışmak isteyen ziyaretçilerimiz için en uygun tavsiyemiz her sene düzenlenen Gren Card lottery (Yeşil Kart piyangosu) olacaktır. Bu sistem ABD hükümetinin düzenlediği ve tamamı ile şans esasına dayanan bir sistem olup, şansını denemek isteyen ziyaretçilerimiz ücretsiz olarak resmi Yeşil Kart piyango sitesini takip ederek başvuruda bulunabilirler.

Bu piyangoya başvuru tamamı ile ücretsiz olmakla beraber, başvuru esnasında yapacağınız en ufak bir hata direk olarak elenmenize sebep olacaktır.

Bu sebeple eğer isterseniz başvurularınızı yeşil-kart.com gibi aracı kurumlar vasıtası ile yaparak başvurunuzun geçersiz sayılma ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlem için servis ücreti olarak :
1 Senelik başvuru 23.000.000 TL
3 Senelik başvuru 34.000.000 TL.
5 Senelik başvuru 45.000.000 TL.

Alınmaktadır. 3 ve 5 senelik başvuru demek, ayrıca form doldurmadan, resim göndermeden 3 veya 5 sene boyunca sizin yerinize başvuru yapılacak anlamına gelmektedir ve daha ekonomiktir.

Kanada
Kanada hükümeti belirli kritelere uyan kişşiler için Kanada'da yaşama ve çalışma fırsatı sunmaktadır. Fakat bundan faydalanabilmeniz için Kanada hükümetinin internet sitesinde gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Ama herşeyden önce gerekli olan 67 puanı tutturup tutturamadığınızı aynı sitede bulunan testi yanıtlayarak kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımızla


Ana Sayfa   Sayfa Başı
©Copyright 2005 Minik Japonya

Sitemiz hakkındaki yorum ve isteklerinizi
lütfen çekinmeden bize yazınız