Minik Japonya
 
Tokyo

Tokyo Tower     Tokyo, Japonya'ya açılan ana kapı, ekonominin ve yönetimin başkenti.

2031 Km² lik yüzölçümüne sahip Tokyo'nun nüfusu 12 milyon kişiyi geçmektedir. Japonya'nın tüm şehirlerarası ulaşımı Tokyo üzerine yapılandırılmıştır, bunun sonucu olarak şehir metro ve tren hatları ile çevrilmiştir.

Fakat maalesef turistik açıdan sizi hayal kırıklığına uğratabilir.
Fakat yinede aşağıda gezilecek bazı yerleri bulabilirsiniz...

Shinjuku
Shinjuku'yu iş merkezinden daha çok bir eğlence merkezidir. Kabukicho sektörü garın batı yakasında gece hayatını renklendirmektedir. Güneyde ise Kraliyet ailesine ait Shinjuku-Gyoen parkı bulunmaktadır. Bu park doğu ve batı tarzı bahçeleri ile meşhurdur.

Ginza
Yurakucho tren istasyonuna yakın olan Ginza, tam bir alış-veriş merkezidir. Büyük mağaza zincirleri, lüks butikler, restoranlar, Chuo-dori caddesine peşi sıra paralel yer alan kafeler ve barlar semtin her yerini süslemektedir.

Asakusa
Asakusa şehrin önemli merkezlerinden biridir.Küçük hediyelik eşya mağazalarının yer aldığı sokaklardan geçerek Asakusa Kannon tapınağına ulaşabilirsiniz. Kannon adına yapılan bu tapınak inşa edildiği 7. yy. dan günümüze Tokyo halkı tarafından büyük rağbetle ziyaret edilmiştir. Bu meydanda toplulukları çeken bir çok büyük gösteri düzenlenmektedir.

Shibuya
Tren istasyonunun yanında ter alan Shibuya içerisinde barındırdığı bir çok mağazalarla daha çok Japon ailelerini ve gençlerini bu bölgeye çekmektedir. Merkezde bir çok restoran ve cafe hizmet sunmaktadır.

Harajuku
Eğer Tokyo'da boş bir pazar gününüz olursa, mutlaka Harajuku'ya uğramayı ihmal etmeyin. Çeşitli kılıklara girmiş çılgın Japon gençlerini görebilir, birçok grubun yer aldığı her türden açık hava konserlerini izleyebilirsiniz.
Akihabara
Tek bir kelime ile Akihabara elektronik eşyaların ve bilgisayar oyunlarının cenneti konumundadır!!! Gece ziyareti sakıncalı olabilir.


>Taviye ettiğimiz ürünler<

Lonely Planet'in Tokyo için hazırladığı rehber kitabı. Amazon'dan


Ana Sayfa   Sayfa Başı
©Copyright 2005 Minik Japonya

Sitemiz hakkındaki yorum ve isteklerinizi
lütfen çekinmeden bize yazınız